Tweety na temat @pzworgpl

Logowanie

0

Komunikaty

MUCHOWE MISTRZOSTWA OKRĘGU 2014

Komunikaty | 2014-05-21 | Publikujący: Okręg PZW w Częstochowie

KOMUNIKAT ORGANIZACYJNY

MUCHOWYCH ZAWODÓW O MISTRZOSTWO

OKRĘGU PZW CZĘSTOCHOWA

W KATEGORII SENIORÓW I JUNIORÓW

Bystrzyca Kłodzka 13.07.2014 r.

 

Organizatorem Muchowych Mistrzostwa PZW Częstochowa z ramienia ZO PZW w Częstochowie jest Jurajski Salmoklub Częstochowa.

Jurajski Salmoklub Częstochowa zawiadamia, że Muchowe Mistrzostwa Okręgu Częstochowa 2014 r. odbędą się w dniu 13.07.2014 r. na rzece Nysie Kłodzkiej ( rezerwat ) w Bystrzycy Kłodzkiej.

Baza zawodów mieścić się będzie na terenie Rybaczówki - stawy Koła PZW w Bystrzycy Kłodzkiej (ul. Zamenhofa). Zawody rozgrywane będą na „ŻYWEJ RYBIE” według Zasad Organizacji Sportu Wędkarskiego. Ryby zaliczane do punktacji ; pstrąg potokowy, pstrąg tęczowy, pstrąg źródlany i lipień. Minimalny wymiar ryb zaliczanych do punktacji zostanie przedstawiony na odprawie.

W zawodach prawo uczestnictwa mają zawodnicy – seniorzy oraz juniorzy (z pełnoletnim opiekunem) reprezentujący PZW Okręg Częstochowa. W zawodach będzie klasyfikacja indywidualna oraz drużynowa. Drużyny w trzyosobowym składzie seniorów reprezentujących to samo koło lub ten sam klub.

 

Opłatę startowa w wysokości 90 zł. od zawodnika. Koszt uczestnictwa dodatkowej osoby towarzyszącej wynosi 40 zł /os. Ze względów organizacyjnych zgłoszenia zawodników, drużyn i osób towarzyszących wraz z opłatą startową będą przyjmowane do dnia 07.07.2014 r. w siedzibie Jurajskiego Salmoklubu Częstochowa ul. Targowa 15, lub w Biurze ZO PZW w Częstochowie Al. Wolności 81m.10. W razie nieobecności zgłoszonego zawodnika lub drużyny organizator nie przewiduje zwrotu poniesionych kosztów.

 

UWAGA :

Transport zawodników na zawody oraz na stanowiska – we własnym zakresie .

Zbiórka przed rozpoczęciem zawodów o godzinie 7.00 w bazie zawodów. Harmonogram zawodów przedstawiony zostanie w komunikacie nr 2. Wszyscy startujący muszą posiadać zezwolenie na amatorski połów ryb na wodach należących do PZW Wałbrzych ( do pobrania w kołach lub siedzibie Okręgu PZW Częstochowa). 

Więcej informacji www.salmoklub.pl

 

Poleć znajomemu

Dodaj komentarz

Informacja
Tylko zalogowani użytkownicy mogą dodawać komentarze.

Komentarze

Komentarze (11)

 • Śliwiński Grzegorz Data dodania: 8 lat temu Oceń: 9 + / -

  @jętkamajowa, skąd ty żeś wytrzasnął tą Czepcę? Nad Kocinka jest miejscowośc Trzebca (przynajmniej tak na znakach drogowych pisze).

  Koledzy muszkarze - może czas zakopać topór wojenny i przestać siać ferment we własnym, według wielu z was elitarnym środowisku?

 • muszka558 Data dodania: 8 lat temu Oceń: -16 + / -

  Rozwiń
 • muszka558 Data dodania: 8 lat temu Oceń: -16 + / -

  Rozwiń
 • borrs1 Data dodania: 8 lat temu Oceń: 16 + / -

  Wow no widzę że Warta to prawdziwe eldorado pstrągowo-lipieniowe, nie mówiąc już o łowieniu (nie wiem czy celowym) lipieni w okresie ochronnym!!! jak Pan muszka558 jest tak świetnym wędkarzem to na pewno w Bystrzycy wygra Pan Mistrzostwa Okręgu, z góry gratuluję...aha a ktoś widział te ryby z Warty, może jakieś zdjęcia??ja połowiłem złotych rybek na Kocince do bólu, niektóre nawet ponad 50cm...

 • muszka558 Data dodania: 8 lat temu Oceń: -14 + / -

  Rozwiń
 • bartoszmagnuszewski Data dodania: 8 lat temu Oceń: 16 + / -

  Witam. Popieram Daniela Kasprzaka oraz organizację Muchowych Mistrzostw Okręgu w Bystrzycy Kłodzkiej. Kocinka, Warta,Wiercica, Pilica i inne w Okręgu Częstochowa to bardzo fajne rzeki ale nie nadają się do rozgrywania zawodów rangi Mistrzostw Okręgu.
  Jeśli ktoś chce łowić na wysokim poziomie i startować w zawodach ogólnopolskich musi łowić na Wiśle, Dunajcu, Sanie,Sole, Popradzie, Bobrze i innych rzekach a nie tylko na Kocince ;)
  ps. od wielu lat nie startowałem w zawodach okręgowych w Cz-wie, gdyby miały być na Warcie czy Kocince bym kolejny rok odpuścił ale do Bystrzycy pojadę bo widzę duże zaangażowanie Daniela i jego kawał dobrej roboty dla rozwoju sportu muchowego w Częstochowie.

 • danielkasprzak Data dodania: 8 lat temu Oceń: 17 + / -

  Witam.
  Będzie to mój ostatni post w tym temacie i nie dam się wciągnąć w żadne przepychanki czy też załatwianie prywatnych animozji pewnych ludzi sprzed kilkunastu lat trwających do dnia dzisiejszego ( myślę że środowisko wie o co chodzi) ale :
  Po pierwsze miło by było wiedzieć z kim się dyskutuje a anonimowość i krycie się pod nickami internetowymi przeważanie wyzwala u piszącego bezkarność w swych wypowiedziach. Tak więc szanowni adwersarze po pierwsze jestem świadom i biorę odpowiedzialność za swoje wypowiedzi dla tego nie muszę się ukrywać pod nickami tylko jestem podpisany z imienia nazwiska.
  Druga spraw nie wiem kto wyznaczał sektory i stanowiska na ubiegłorocznych Muchowych Mistrzostwach Okręgu ale nie prawdą jest że miały one po 50 metrów , więc proszę Pana jetkemajową o niepisanie publicznie kłamstw.
  Trzecia sprawa krytykować naszych rzek nie miałem zamiaru stwierdzam aktualny stan rzeczy na naszych rzekach. Jeszcze raz powiem jak wymiernymi sprawiedliwymi wynikami maja być wyniki na rzece gdzie WSZYSZCY ZAWODNICY ŁOWIĄ ŁĄCZNIE 10 ryb !!!!! a na odcinku 2 km złowiono 3 ryby i to w dodatku przez jednego zawodnika. Takie ilości łowi przeważnie na zawodach jeden zawodnik nawet w jednej turze.
  Trzecia spraw Panie jetkamajowa gdzie w swojej wcześniejszej wypowiedzi obraziłem wielu starszych muszkarzy bo to mi Pan zarzuciła ale nie wiem w jaki sposób to uczyniłem i którym fragmentem tekstu to nastąpiło. Czy ja mam coś przeciw działalności koła Mykanów z którego wielu członków to moi koledzy i przyjaciele nie rozumie o co chodzi ??????. Co do zaangażowania mojego w pewne sprawy zwiane z łowiskami, ekologią, działaniami na rzecz rozwoju wędkarstwa nie zmierzam tu się produkować i udowadniać tym bardzie osobie anonimowej ale po pewnych sprawach poczytać Pan będzie mógł wkrótce na stronach PZW Częstochowa i „Sztuce Łowienia”
  Jednak w tym wszystkim .............. o coś innego chodziło tak myślałem.

  Do widzenia i zobaczenia na Muchowych Mistrzostwach Okręgu w Bystrzycy Kłodzkiej.

 • Radosz Kamil Data dodania: 8 lat temu Oceń: 14 + / -

  Szanowy Panie jetkamajowa.To ja się przeraziłem czytając pana komentarz na temat Pana Daniela.To jest bzdura co pan napisał.Proszę mi napisać na jakiej podstawie pan stwierdził że na rzece kocince czy warcie będzie równa rywalizacja??To jest wypaczanie wyniku proszę Pana a nie równa i sportowa rywalizacja!!Pan Daniel nie uważa się za wielkiego a to co zdobył to jego sprawa a nie Pana.A skoro pan się nie uważa za osobą znającą rzeki to po co pan wypisuje jakiekolwiek rzeczy na temat rzek i jakie ryby są w nich!!A to czy Pan Daniel miał dostać dyskwalifikacje decydował sędzia a na szczęście nie Pan.Na szczęście jest taka osoba jak Pan Daniel który próbuje coś zrobić dla nas wędkarzy ale widzę że nie wszystkim się to podoba i wyszarpują różne dziwne niepotrzebne historie i tylko narzekają a sami nic nie robią.Na koniec co mam do przekazania to Pan jetkamajowa powinien nauczyć się pokory w tym co wypisuje bo są to bzdury jakich nigdy nie czytałem pozdrawiam

 • jetkamajowa Data dodania: 8 lat temu Oceń: -13 + / -

  Rozwiń
 • danielkasprzak Data dodania: 8 lat temu Oceń: 13 + / -

  Szanowny kolego Dawidzie, nikt i nigdy wszystkim nie dogodzi ale zanim zaczniesz pisać o absurdach może zapoznasz się faktami. Otóż środowisko wędkarzy łowiących metodą sztucznej muchy, zainteresowane startem w Muchowych Mistrzostwach Okręgu Częstochowskiego w 2014 r. zgłosiło swój sprzeciw, wobec próby rozegrania imprezy mistrzowskiej na rzece Warcie ( petycja został podpisana przez dwudziestu paru muszkarzy z różnych środowisk naszego okręgu z koledzy z Waszego środowisk również to poparli). Piszesz, że mamy tyle pięknych rybnych równych rzek w naszym okręgu. Przepraszam nie chce Cię urazić ale chyba nie masz za dużego doświadczenia w startach i chyba nie znasz za dużo łowisk na których obywają się takie zawody, ja natomiast mam takie porównanie bo oprócz zawodów o charakterze lokalnym startuje w zwodach ogólnopolski, o mniejsze i tych o największej randze łącznie z Muchowymi Mistrzostwami Polski. Jednym z punktów Regulaminu Zawodów Wędkarskich w Wędkarstwie Muchowym w punkt III.3 mówi : „Długość każdego sektora powinna zapewniać….. Organizator wyznacza stanowisko dające zawodnikom równe szanse złowienia ryb…… „
  Zwróć uwagę wyznaczone stanowiska dające zawodnikom równe szanse wiec pytam któraż rzeka w naszym okręgu daje takie możliwości bo znam je doskonale wszystkie i wiem że żadna. Piszesz Kocinak, Warta, Pilica.
  To Ci powiem Kocinkę znam dobrze choć nie tak dobrze pewno jak Ty ;-) mam o 70 km do niej więcej niż Ty mimo wszystko wygrałem na niej zeszłoroczne Mistrzostwa Okręgu, tegorocznego Pstrąga Kocinki w kategorii muchowej. Jednak organizowanie na tej rzece tego typu imprezy to wypaczenie równych szans i zaprzeczenie sportowej rywalizacji. Powiedzieć Ci ile w zeszłym roku zostało złowionych ryb na Kocince na Muchowych Mistrzostwach okręgu ryb, to teraz, otwórz uszy i słucha : na kilkunastu zawodników w pierwsze turze złowiono 7 ryb a w drugiej turze złowiono chyba 3-4 już nie pamiętam choć wszystkie były moje ;-) czyli co w drugiej turze nikt poza mną nie złowił ryby kilkanaście osób „wyzerowało” !!!!!!!!!! Więc pytam czy to jest równa woda do rozgrywania tej rangi zawodów??? W zawodach powinny liczyć się umiejętności, technika a nie tylko szczęśliwe losowani. Piszesz Warta, tak jest tam ryba po Pucharze Warty przez pierwsze dwa tygodnie zanim nie zostanie wyłowiona oraz po zarybieniu. Pilica chyba nie wiesz o czym piszesz, ta rzeka to pieśń przeszłości. Oczywiście można tam złowić tak jak na Warcie rybę a te zawody mają wyłonić najlepszego muszkarza w okręgu a nie osobę której się „pofarci” i złowi w każdej turze jedną rybę. Podam Ci przykłada na ostatnich ogólnopolskich zawodach złowiłem w turze kilkanaście ryb punktowy w sektorze byłem drugi w generalce piąty. Łowisko które ma taki rybostan, przy takich ilościach ryb jesteś wstanie wyłonić tego który naprawdę umie łowić.

  Wracając do tematu dlaczego akurat tam dlaczego tak daleko były trzy propozycję:
  Pierwsza, organizacja na rzece naprawdę o charakterze górskim z dużą populacją ryb tj. wodzie innego okręgu bowiem Okręg Częstochowski takiego łowiska na razie nie posiada ( jak pewno jesteś w temacie wkrótce się to zmieni). Podobnie czynią od wielu tak inne okręgi które również nie mają wody do rozegrania tego typy imprezy ( Muchowe Mistrzostwa Okręgu Mazowieckiego 2013 r. Lesko rzeka San i zalew w Myczkowcach, Muchowe Mistrzostwa Okręgu Poznańskiego 2013 r. na rzece Dunajec, Muchowe Mistrzostwa Okręgu Lubelskiego 2013 r. Lesko rzeka San i zalew w Myczkowcach – co zaowocowało między innymi zdobyciem przez drużynę tego okręgu 3 miejsca w Muchowych Mistrzostwach Polski w 2013r rozgrywanych na Sanie i Myczkowcach ). Nadmieniam, że żaden zapis w przepisach ani regulaminie nie wskazuje tego typu działań jako nieprawidłowe. Proponowane były między innymi rzeki Wisła, Dunajec, Nysa Kłodzka. Wybór padł na Nysę Kłodzką z kilku względów członkowie naszego okręgu nie musza ponosić opłat dodatkowych za wędkowanie ze względu na porozumienie między okręgami . Dwa możliwość której nie zapewni żaden inny okręg czyli zamknięcia na tego typu imprezę dla innego okręgu fragmentu rzeki. Na Nysie Kłodzkiej na tym na którym odbywać się będą zawody nikogo innego nie będzie, nikt powiedzmy spoza startujących nie wejdzie łowiącym w stanowisko. Zawody muchowe mistrzostwo okręgu odbędą się na strefie która na co dzień jest zamknięta do łowienia odbywają się tam tylko 3-4 zwody w ciągu roku. Dlatego muchowe mistrzostwa w tym roku obędą się na wodzi rybnej , nie przełowionej itd.
  Druga opcją było zrobienie muchowych mistrzostwo okręgu na wodzie stojącej na łowisku pytywanym – pomysł upadł, trzeci opcja na Warcie obniżając minimalny wymiar ryb zaliczanych do punktacji oraz dorobienie łowiska, również propozycja nie został zaakceptowana.

  Pisze o kosztach związanych z transportem gwarantuje Ci, że będzie jechało wielu osób wiec dogadanie się i wspólny wyjazd jednym środkiem transportu będzie zdecydowani ekonomiczniejszy.

  Piszesz że to jest chore to teraz prywatna dygresja : chore jest że wyjazdy na Biały Dunajec nie za daleko ale rozumiem że na Nysę Kłodzka zdecydowani za daleko choć na Biały Dunajec masz 245 km a do Bystrzycy Kłodzkiej 239 km. Chyba że Dawid o co innego chodzi…….
  Pozdrawiam.
  Daniel

 • dawid510890 Data dodania: 8 lat temu Oceń: -10 + / -

  Rozwiń

Nasze Menu

Nasze filmy

Nasze wiadomości

Ostatnio komentowane wiadomości

Nasi członkowie

Nasze zdjęcia

Nasza sonda

Ile dni w roku wędkujesz na wodach Okręgu PZW Częstochowa ?
do 10 dni
od 11 do 20
od 21 do 30
od 31 do 40
od 41 do 50
powyżej 50 dni
Głosuj wyniki

Ilość odwiedzin