II OGÓLNOPOLSKA PIELGRZYMKA WĘDKARZY

Aktualności | 2014-04-28 | Publikujący: Okręg PZW w Częstochowie

26 kwietnia na Jasnej Górze odbyła się „II Ogólnopolska Pielgrzymka Wędkarzy”, którą wraz Klasztorem OO. Paulinów na Jasnej Górze zorganizował Okręg Polskiego Związku Wędkarskiego w Częstochowie. Mszę Świętą w Bazylice Jasnogórskiej odprawił o. Ryszard Bortkiewicz, definitor generalny Zakonu Paulinów. W konsekracji mszy, pomagali mu Księża (oczywiście wędkarze), którzy przybyli z wędkarzami z różnych stron Polski: ks. Krzysztof Szary, filipin z Bytowa i ks. Grzegorz Stanula z Krzepic. Przed ołtarzem ustawiły się Poczty Sztandarowe kół wędkarskich z: Bytowa, Bełchatowa i Częstochowskiego Wodnika oraz Poczty Okręgów PZW z Słupska i Częstochowy. Zaproszenie na Pielgrzymkę przyjął Pan Dionizy Ziemiecki, prezes Zarządu Głównego Polskiego Związku Wędkarskiego, który w imieniu wszystkich wędkarzy odczytał Modlitwę Wiernych oraz wręczył o. Bortkiewiczowi Ilustrowaną Encyklopedię Ryb. Gdy zakończyły się oficjalne uroczystości zainteresowana grupa uczestników spotkała się w auli Przeora Kordeckiego by ustalić przyszłoroczną III Pielgrzymkę Wędkarzy. Wspólnie ustalono, że jej organizatorem będzie Koło PZW „Górnik” z Bełchatowa oczywiście mając do pomocy Okręg Częstochowski. Podziękowano za pomoc w organizacji pomysłodawcom I Pielgrzymki Panom: Mariuszowi Tokarzowi Komendantowi Straży Jasnogórskiej i Pawłowi Wasikowi artyście malarzowi związanemu z Jasną Górą. Oni natomiast podziękowali za przybycie i zaprosili wszystkich na przyszły rok. Pan Paweł wręczył ks. Krzysztofowi Szaremu własnoręcznie namalowany obraz Jana Pawła II. Ks. Krzysztof otrzymał ten upominek za to, że zaangażował się dzień wcześniej w przedstawienie Pocztów Wędkarskich podczas Apelu Jasnogórskiego. Dzięki transmisji telewizyjnej cała Polska dowiedziała się o „II Ogólnopolskiej Pielgrzymce Wędkarzy”. Na koniec wszyscy uczestnicy otrzymali znaczki upamiętniające pielgrzymkę.

Robert Amborski - Rzecznik Prasowy Okręgu PZW Częstochowa