VIII OGÓLNOPOLSKA PIELGRZYMKA WĘDKARZY NA JASNĄ GÓRĘ

Aktualności | 2022-05-12 | Publikujący: Okręg PZW w Częstochowie

Dwa lata trzeba było czekać, by wędkarze z całej Polski mogli się spotkać na VIII Ogólnopolskiej Pielgrzymce na Jasnej Górze. Pielgrzymka w 2020 i 2021 roku nie mogła się odbyć z powodu epidemii COVID-19. W 2020 roku nasilenie zachorowań spowodowało że została ona odwołana w ostatniej chwili. W tym roku wszystko się udało i 30 kwietnia brać wędkarska spotkała się na mszy w Kaplicy Matki Boskiej przed Najświętszym Obrazem. Przed wejściem do kaplicy przybyłych gości witał Eugeniusz Bugaj Prezes Zarządu Okręgu PZW Częstochowa - organizatora tegorocznej pielgrzymki. Tradycyjnie przed ołtarzem ustawiły się Poczty Sztandarowe reprezentujące: Okręg PZW Częstochowa, Koło PZW Bytów, Koło PZW Górnik Bełchatów i Koło PZW Wodnik Częstochowa. Mszę Świętą celebrował Grzegorz Stanula Kapelan wszystkich wędkarzy Archidiecezji Częstochowskiej. Po zakończeniu mszy Prezes Eugeniusz Bugaj przekazał Jasnej Górze od zgromadzonych wędkarzy w Darze Ołtarza przepiękne świece. Wręczył je O. Waldemarowi Pastusiakowi Kustoszowi Sanktuarium Jasnogórskiego. Gdy zakończyły się oficjalne uroczystości zainteresowana grupa uczestników spotkała się w auli Przeora Kordeckiego. Tam, jako pierwszy głos zabrał Eugeniusz Bugaj, który Podziękował wszystkim uczestnikom za przybycie a w szczególności tym najbardziej wytrwałym z Bytowa i Bełchatowa, którzy pd początku uczestniczyli w każdej pielgrzymce. Podziękował również księdzu Grzegorzowi za przepiękną celebrę mszy wręczając mu upominek wędkarski, z którego jako doskonały spinningista na pewno zrobi użytek. Następnie wystąpili Paweł Wasik artysta malarz związany z Jasną Górą i Mariusz Tokarz Komendantowi Straży Jasnogórskiej (pomysłodawcy pielgrzymki), którzy podziękowali władzom Okręgu Częstochowskiego za kontynuowanie ich pomysłu i duże zaangażowanie w organizację wszystkich pielgrzymek. Na koniec wszyscy uczestnicy otrzymali znaczki upamiętniające to spotkanie ufundowane przez organizatorów pielgrzymki i tradycyjnie Paweł Wasik przekazał namalowaną przez siebie kopię obrazu Matki Boskiej z wszystkimi certyfikatami: Prezesowi Okręgu, najmłodszemu i najstarszemu uczestnikowi pielgrzymki. Ksiądz Grzegorz otrzymał od niego portret Prymasa Polski Stefana Wyszyńskiego. Potem zaproszono wszystkich na IX już pielgrzymkę, która odbędzie się w kwietniu przyszłego roku.

Robert Amborski - Rzecznik Prasowy Okręg PZW Częstochowa