LETNIE ZARYBIENIA

Aktualności | 2021-10-20 | Publikujący: Okręg PZW w Częstochowie

Zbliża się jesień więc czas podsumować zarybienia akwenów Okręgu PZW w Częstochowie które zostały zrealizowane latem. Po wiosennym dużym zasileniu naszych zbiorników karpiem dodatkowo na początku wakacji trafiło do wody kolejne 1350 kg tej ryby. Również do zbiorników wpuszczono 430 kg lina. Oczywiście lato to okres gdy do naszych rzek wpuszczamy ryby reofilne. Na początek poszedł pstrąg potokowy w ilości 30000 sztuk, następnie narybki letnie: jazia 170000 sztuk, jelca 35000 sztuk, bolenia 16000 sztuk, klenia 34000 sztuk, brzany 18000 sztuk i świnki 42000 sztuk. Dodatkowo jak co roku wzmocniono stada tarłowe brzany wpuszczając do rzek 110 kg tej ryby z których każda miała średnio ok 50cm. Wszystkie te zarybienia były nadzorowane przez przedstawicieli Wód Polskich a niektóre były poddane szczegółowej kontroli Państwowej Straży Rybackiej z Urzędu Wojewódzkiego w Katowicach. Aktualnie rozpoczęły się zarybienia jesienne które potrwają do końca listopada.

Robert Amborski – Rzecznik Prasowy Okręg PZW w Częstochowie