PORZĄDKI NA ZBIORNIKU „CIEPŁYM” WODOCIĄGÓW

Aktualności | 2020-07-24 | Publikujący: Okręg PZW w Częstochowie

W dniu 23 lipca przeprowadzono prace porządkowe nad zbiornikiem „Ciepłym” Wodociągów Częstochowskich. Kilkunastu wędkarzy (członków koła PZW Hutmar, przedstawicieli Okręgowego Kapitanatu Sportowego i pracowników biura) przez kilka godzin sprzątało i  wykaszało brzegi zbiornika w celu ułatwienia dostępu do wody wędkarzom. Był to pierwszy etap prac przygotowawczych do zwiększenia ilości stanowisk wędkarskich nad akwenem. W trakcie prac również skontrolowano (Straż Rybacka wraz z Patrolem SPP Policji) wszystkich wędkarzy łowiących na obu zbiornikach. Informowano wszystkich przebywających nad wodą by śmieci które wyprodukowali podczas wędkowania muszą zabrać ze sobą (nie wolno ich zostawiać nad akwenem czy na jego obrzeżach), ponieważ nad zbiornikami nie ma stacjonarnych koszy na śmieci. Apelujemy do wędkarzy (zgodnie z zapisem w Zezwoleniu na Amatorski Połów Ryb) o zabieranie śmieci ze swojego stanowiska do domu (dotyczy to wszystkich łowisk).

Robert Amborski Rzecznik Prasowy Okręg Częstochowa.