ZARYBIENIE SANDACZEM I KARPIEM

Aktualności | 2020-06-07 | Publikujący: Okręg PZW w Częstochowie

W ubiegłym tygodniu do naszych akwenów trafiło 168 tysięcy sztuk narybku sandacza, z czego prawie połowa została wpuszczona do zbiornika Poraj. Reszta zasiliła zbiorniki: Blachownia, Ostrowy, Panki, Kucoby, Zakrzówek, Droniowiczki, „Ciepły” Wodociągów, Łezka i Zielona oraz rzeki Wartę i Pilicę. Zarybienie to odbywało się pod nadzorem przedstawicieli Wód Polskich i Państwowej Straży Rybackiej z Urzędu Wojewódzkiego w Katowicach. Również wykonano (zgodnie z operatem wodnoprawnym) zarybienie karpiem. Do zbiorników znajdujących się w Obwodach Rybackich trafiło ponad pół tony pełnołuskiej odmiany tej ryby. Na ten tydzień zaplanowano dalsze zarybienia. Do wód wpuszczone będą jelce, jazie i bolenie.

Robert Amborski Rzecznik Prasowy Okręg PZW w Częstochowie