POSIEDZENIE ZARZĄDU OKRĘGU PZW CZĘSTOCHOWA Z PREZESAMI WSZYSTKICH KÓŁ I KLUBÓW

Aktualności | 2019-12-18 | Publikujący: Okręg PZW w Częstochowie

W niedzielę 8 grudnia odbyło się spotkanie Zarządu Okręgu wraz z Prezesami wszystkich Kół i Klubów. Przedstawicieli jednostek terenowych Okręgu PZW w Częstochowie oraz przybyłych gości: Dariusza Kondasa Dowódcę SPP Policji w Częstochowie i Arkadiusza Kasprzaka Przewodniczącego ZT NSZZP SPP Policji w Częstochowie przywitał Eugeniusz Bugaj Prezes ZO PZW w Częstochowie. Po przywitaniu wszystkich zgromadzonych uczczono minutą ciszy zmarłych w 2019 roku kolegów wędkarzy. Przed przystąpieniem do obrad uhonorowano zasłużonych działaczy odznakami PZW. „Złote Odznaki z Wieńcami” otrzymali: Adam Kawecki – członek Prezydium ZO (Koło Cz-wa Miasto), Zbigniew Wdowicz – Prezes koła Strzelce Wielkie i Robert Kuder – Prezes koła Kalety, natomiast „Złote Odznaki” wręczono Edwardowi Klimasowi – Prezesowi koła Koszęcin i Pawłowi Kuklisowi – Prezesowi koła Myszków Miasto, a „Brązową Odznaką” uhonorowano Michała Śnioszka – Prezesa koła Częstochowa Miasto. Wyróżniono również: pucharami, dyplomami i medalami najlepsze drużyny w „Spławikowych Mistrzostwach Okręgu 2019”. Pierwsze miejsce wywalczyła drużyna z koła Pajęczno, drugie z koła Częstochowa Miasto i trzecie z koła Hutmar. Następnie Prezes przekazał głos funkcjonariuszom policji którzy podziękowali za wieloletnią współpracę i w imieniu NSZZP SPP Policji w Częstochowie odznaczyli „Krzyżem Niepodległości z Gwiazdą 1 Klasy” Eugeniusza Bugaja Prezesa ZO PZW w Częstochowie i Roberta Amborskiego Komendanta SSR. Do Dariusza Kondasa i Arkadiusza Kasprzaka dołączył Michał Śnioszek który w imieniu NSZZP KM Policji w Częstochowie odznaczył takim samym odznaczeniem Artura Wacheckiego dyrektora biura ZO. Po części oficjalnej obradujący wysłuchali sprawozdań wszystkich komisji działających przy Zarządzie Okręgu. Zapoznali się również z: opłatami za wędkowanie, jakie będą obowiązywały w 2020 roku, nowymi uchwałami podjętymi przez Zarząd Okręgu, porozumieniami zawartymi z innymi okręgami oraz z harmonogramem zawodów (Prezes ZO objął Patronatem Honorowym przyszłoroczne zawody w dyscyplinie muchowej i spinningowej o „Puchar Warty”), jakie zostaną przeprowadzone przez Kapitanat Sportowy w 2020 roku. Poinformowano o: przedłużeniu umowy z dotychczasowym ubezpieczycielem i terminie zebrań sprawozdawczych w kołach. Na koniec Prezes Okręgu życzył wszystkim zgromadzonym zdrowych i wesołych Świąt Bożego Narodzenia oraz pomyślności w 2020 roku.

Robert Amborski Rzecznik Prasowy Okręg PZW Częstochowa