POSIEDZENIE PREZYDIUM ZARZĄDU OKRĘGU PZW CZĘSTOCHOWA

Aktualności | 2019-10-17 | Publikujący: Okręg PZW w Częstochowie

W dniu 8 października odbyło się posiedzenie Prezydium Zarządu Okręgu PZW Częstochowa. W obradach, które prowadził Prezes Zarządu Okręgu Eugeniusz Bugaj uczestniczyli: Przewodniczący Okręgowej Komisji Rewizyjnej Daniel Czerwonka, Dyrektor Biura Artur Wachecki i Główna Księgowa Alicja Włodarczyk. Podczas obrad zgromadzonym przedstawiono uchwały ZG dotyczące: wysokości składki członkowskiej wraz z stosownymi ulgami, jaka będzie obowiązywać w 2020 roku (100 zł), regulamin zatrudniania pracowników w Okręgach PZW, regulaminu łowisk specjalnych zarządzanych przez koła (między innymi koła będą musiały składać roczne sprawozdanie z działalności łowiska), składu reprezentacji na Mistrzostwa Świata Seniorów w dyscyplinie spławikowej, nadania Odznak Honorowych i Okolicznościowych dla Okręgów PZW i nowego Regulaminu Amatorskiego Połowu Ryb. Odczytano pisma: ZG dotyczące obszarów (gmin i powiatów), na których działają okręgi (Okręg PZW w Częstochowie przedstawił wszystko zgodnie z rzeczywistością i ZG nie miał do nas żadnych uwag), Wód Polskich o przyznaniu pozwolenia wodno prawnego na 20 lat na zbiorniki w Krzepicach, Burmistrza Krzepic o wyrażeniu zgody na podpisanie umowy dzierżawy zbiornika Łezka na takich samych zasadach jak do tej pory i Urzędu Miasta Olesno dotyczące prac konserwacyjnych związanych z dzierżawą zbiornika Kucoby. Poinformowano: o rozmowach ZG z Wodami Polskimi i Ministerstwem Gospodarki Morskiej i Żeglugi Śródlądowej na temat przedłużania przez okręgi pozwoleń wodno - prawnych na akweny (w związku z tym została powołana Komisja Prawna przy ZG do współpracy z Wodami Polskimi w skład, której wszedł dyr. biura Artur Wachecki), o stanie osobowym i przychodach Okręgu na dzień 30 września (liczba członków w stosunku do ubiegłego roku jest nieznacznie niższa). W związku z mającym obowiązywać od 2020 roku nowym Regulaminem RAPR który zawiera tylko ogólne zasady wędkowania, Prezydium zajęło się szczegółowo przepisami które mają się znaleźć w naszym Zezwoleniu. Komisja Ochrony i Zagospodarowania Wód przygotowała projekt Zezwolenia, w którym znajdą się wszystkie przepisy i zasady wędkowania, jakie obowiązywać będą w 2020 roku na terenie Okręgu PZW Częstochowa. Założeniem komisji było ujednolicenie przepisów na wszystkich naszych akwenach, co spowodowało, że niektóre wnioski kół dotyczące przepisów szczegółowych na danych łowiskach nie zostały uwzględnione. Po dopracowaniu drobnych szczegółów wzór zezwolenia zostanie rozesłany do członków Zarządu Okręgu by mogli się z nim zapoznać przed zatwierdzeniem na listopadowym posiedzeniu ZO. Ponad to Prezydium podjęło decyzję o zakupie inkubatorów do wylęgu ryb z ikry, które maja być rozmieszczone na wodach „górskich”. Dyrektor biura podał terminy odłowów hodowli w Strzelcach Wielkich oraz ściągnięcia łodzi na rybaczówce w Masłońskim. Na koniec Prezes poinformował o zaproszeniu naszych przedstawicieli na nadanie sztandaru i obchody 40 – LECIA Okręgu PZW Zielona Góra. Prezydium postanowiło, że nasz Okręg reprezentować będzie delegacja pod przewodnictwem Prezesa. Na tym zakończono obrady.

Robert Amborski – Rzecznik Prasowy Okręg PZW Częstochowa