ZAWODY AKTYWU OKRĘGU

Aktualności | 2019-09-26 | Publikujący: Okręg PZW w Częstochowie

W niedzielę 8 sierpnia nad łowiskiem specjalnym koła Blachownia spotkało się 41 zawodników (AKTYW ZARZĄDU OKRĘGU, PREZESI KÓŁ i KLUBÓW, SKARBNICY i SĘDZIOWIE WĘDKARSCY). Niestety w tym dniu aura nie była przychylna wędkarzom, w nocy nadciągnął front powodując całkiem spore opady deszczu, które towarzyszyły zawodnikom do godziny jedenastej (zawody trwały do południa). Łowiono przez 3,5 godziny wędką spławikową z kołowrotkiem. Dominującym rybami w tym dniu  były sumiki karłowate i leszcze. Trafiały się również bonusy w postaci amurów i linów, które pozwoliły niektórym zająć wysokie miejsce. Po zakończeniu zawodów, gdy uczestnicy posilali się pyszną golonka w kapuście, którą dostarczyła Restauracja bajka z Blachowni Komisja Sędziowska policzyła punkty i wyłoniła zwycięzców. Wiceprezesi Zarządu Okręgu PZW w Częstochowie Piotr Maroń i Andrzej Brędzel, którzy sędziowali zawody ogłosili wyniki i uhonorowali najlepszych pucharami, dyplomami i upominkami. Wszyscy uczestnicy otrzymali pamiątkowe breloczki od koła Blachownia. Zarząd Okręgu bardzo dziękuję członkom koła Blachownia za przygotowanie łowiska i udostępnienie rybaczówki.
Najlepsza dziesiątka:

1. WIELGOSIK JACEK – KOŁO PAJĘCZNO – 3415 PT