POSIEDZENIE ZARZĄDU OKRĘGU PZW CZĘSTOCHOWA

Aktualności | 2019-09-26 | Publikujący: Okręg PZW w Częstochowie

W dniu 3 września odbyło się posiedzenie Zarządu Okręgu PZW Częstochowa, które poprzedziło spotkanie Prezydium ZO. W obradach, które prowadził Prezes Zarządu Okręgu Eugeniusz Bugaj uczestniczyli: Przewodniczący Okręgowej Komisji Rewizyjnej Daniel Czerwonka, Dyrektor Biura Artur Wachecki i Główna Księgowa Alicja Włodarczyk. Podczas obrad dyrektor biura poinformował: o wydaniu przez Ministerstwo Gospodarki Morskiej i Żeglugi Śródlądowej przychylnej interpretacji w związku z pozwoleniem wodno - prawnym na zbiornik łezka w Krzepicach, o odwołaniu od decyzji Urzędu Miasta Częstochowa, który za dzierżawę zbiorników (stawy Sabinów, Kawodrza, Bida i Michalina) naliczył kwotę ponad 180 tysięcy zł, o wygranym przetargu na dzierżawę gruntów pod zbiornikiem w Borkach Wielkich (w przetargu tym również uczestniczyli, jako podmiot nieuprawniony przedstawiciele Okręgu PZW Opole, czego skutkiem jest dużo wyższa kwota jaką będzie musiał płacić Okręg Częstochowski za dzierżawę tego gruntu, co może spowodować podniesienie składek w ubiegłym roku), przedstawił informację o stanie osobowym okręgu na dzień 31 sierpnia, który wynosi 9178 członków i jest o ponad 300 osób mniejszy niż w tym samym czasie w roku ubiegłym, przedstawił pismo z Urzędu Miasta w Częstochowie w sprawie terenów wokół zbiornika Michalina i śmieci, które tam się znajdują (Koło opiekujące się zbiornikiem poinformowało, że działka była wysprzątana, a pojawiające się tam śmieci zwożą okoliczni mieszkańcy, teren posprzątano na koszt okręgu a Urząd Miasta zobowiązał się w przyszłości sprzątać tą nieruchomość na swój koszt) oraz poinformował o planowanym spotkaniu w Zarządzie Głównym z przedstawicielami Wód Polski i Okręgów PZW (oddelegowano na spotkanie dyrektora biura Artura Wacheckiego). Następnie Główna Księgowa Alicja Włodarczyk przedstawiła sprawozdanie z działalności finansowej okręgu za okres do końca lipca 2019. Prezes Eugeniusz Bugaj: poinformował o śmierci prezesa koła „Irydion” Janów Zdzisława Urbańczyka i że ustanowiono wiceprezesa Dariusza Gajdę na pełnienie tej funkcji do czasu zwołania nadzwyczajnego zebrania celem wyboru nowego prezesa koła, omówił spotkanie z przedstawicielami Okręgu PZW w Piotrkowie Trybunalskim, które dotyczyło współpracy naszych okręgów oraz przedstawił sprawę budowy zbiornika w Tęgoborzu, omawiając sytuację finansowania budowy (spotkanie z Burmistrzem Szczekocin doprowadziło do zgody na 25 letni okres dzierżawy terenów wokół zbiornika i samego zbiornika. Podczas posiedzenia podjęto uchwały o: dofinansowaniu w kwocie 7000 zł (co stanowi ok. 50% kosztów całego projektu), instalacji monitoringu na zbiorniku Zaciszańska, zniesieniu zakazu wędkowania z środków pływających na zbiorniku Poraj w okresie od 01.11. do 31.12.(obowiazuje od 2020 roku), zniesieniu zakazu zabierania lipieni na wodach Okręgu PZW w Częstochowie(obowiazuje od 2020 roku), zniesieniu zakazu wywożenia zanęt i przynęt środkami pływającymi na zbiorniku Zakrzew w Kłobucku(obowiazuje od 2020 roku), wprowadzeniu polityki rachunkowości do stosowania w Okręgu PZW w Częstochowie od dnia 03.09. 2019., powołaniu na członka Okręgowej Komisji Młodzieżowej Kol. Roberta Kudra z koła PZW Kalety, zamknięciu z powodów technicznych rybaczówki nad zbiornikiem Poraj w miejscowości Masłońskie z dniem 01.10.2019., wyrażeniu zgody na wystąpienie do ZG o możliwość organizacji Mistrzostw Polski Seniorów w Wędkarstwie Spławikowym, przez Koło PZW Okoń - Wodociągi i firmę Sensas Polska, zniesieniu zakazu wędkowania z wyspy na zbiorniku w Blachowni(obowiazuje od 2020 roku) i wprowadzeniu zakazu wędkowania z środków pływających oraz zakazu wędkowania na: spinning, żywą, martwą rybkę i ich części w okresie od 01.01 do 31.05. na zbiorniku C 70 - Leśny Zakątek w Kaletach. Na koniec Prezes podziękował wszystkim za przybycie i zaprosił na następne posiedzenie.

Robert Amborski Rzecznik Prasowy Okręg PZW Częstochowa