IX ZAWODY RODZINNE

Aktualności | 2019-09-18 | Publikujący: Okręg PZW w Częstochowie

Już po raz dziewiąty w niedzielę 1 września spotkało się 20 drużyn rodzinnych by rywalizować w zawodach wędkarskich. Miejscem zawód, nad którymi, jak co roku pieczę medialną objął Tygodnik Regionalny 7DNI, był zbiornik Pająk w Konopiskach. Organizator spotkania  Komisja Młodzieżowa Okręgu PZW w Częstochowie nie zmieniła zasad, które obowiązują i sprawdzają się od lat: jeden ze startujących nie mógł mieć więcej niż 14 lat a drugi zawodnik musiał posiadać uprawnienia do wędkowania oraz obaj musieli być ze sobą spokrewnieni, drużyna łowiła na jednym stanowisku a złowione ryby trafiały do jednej siatki. Odprawa sędziowska i losowanie stanowisk odbyło się w rybaczówce koła Konopiska (Komisja Młodzieżowa bardzo dziękuję członkom Zarządu Koła Konopiska za udostępnienie pomieszczeń). Zmagania trwały 3 godziny. Łowiono: przede wszystkim sumiki karłowate (1,5 kilograma tych ryb dawało 3 miejsce), jazgarze, płocie, leszczyki i przepiękne złote karasie. Po zważeniu ryb, podczas gdy zawodnicy jedli obiad komisja sędziowska policzyła punkty wyłaniając zwycięzców. Rafał Jędrysiak Wiceprezes zarządu okręgu ogłosił wyniki wręczając najlepszym drużynom ręcznie wykonane puchary, dyplomy i upominki. Natomiast wszyscy uczestnicy zawodów otrzymali pamiątkowe smycze.
Najlepsze 6 drużyn:

1. RATAJ PAULINA i RATAJ MARIUSZ 1750 PT