ZAWODY WĘDKARSKIE O „PUCHAR KOMENDANTA SSR” OKRĘGU PZW CZĘSTOCHOWA

Aktualności | 2019-08-26 | Publikujący: Okręg PZW w Częstochowie

W sobotę 24 sierpnia na łowisku specjalnym „Ichtiopark” koła PZW Kalety rozegrano II zawody spławikowe o „Puchar Komendanta SSR” Okręgu PZW Częstochowa. Nad zawodami Patronat Honorowy objął Burmistrz Miasta Kalety Pan Klaudiusz Kandzia natomiast pieczę medialną sprawował Tygodnik Regionalny 7DNI. Do rywalizacji przystąpiło 27 dwuosobowych drużyn reprezentujących: grupy terenowe Społecznej Straży Rybackiej, Państwową Straż Rybacką w Katowicach, KP Policji w Tarnowskich Górach/Komisariat Policji Kaletach i ZT NSZZ Policjantów KMP w Częstochowie. Zawody trwały 4 godziny, każda z drużyn wędkowała na jednym stanowisku korzystając z dwóch wędek spławikowych z kołowrotkiem. Łowiono przede wszystkim: leszcze, płocie, okonie, jazgarze i karpie (3 sztuki). Najdłuższą ryba zawodów okazał się leszcz 40 cm, którego złowił Marian Maciejewski Komendant Grupy Terenowej SSR Północ otrzymując za to statuetkę ufundowana przez Burmistrza Kalet. Najlepszą drużyną okazała się tak jak w ubiegłym roku reprezentacja Państwowej Straży Rybackiej udowadniając, że poprzednie zwycięstwo nie było przypadkiem i strażnicy tej formacji nie tylko chronią nasze wody, ale naprawdę doskonale łowią ryby. Po zważeniu ryb i obliczeniu wyników przez sędziego głównego Arkadiusza Meryka rozpoczęła się część oficjalna zawodów. Komendant SSR Robert Amborski przedstawił zaproszonych gości: Klaudiusza Kandzię Burmistrza Miasta Kalety, Eugeniusza Bugaja Prezesa ZO PZW Częstochowa, Krzysztofa Hajdę Komendanta Komendy Powiatowej Policji w Tarnowskich Górach, Alojzego Rupika Zastępcę Przewodniczącego Rady Miasta Kalety, Tomasza Olczyka Komendanta Komisariatu Policji w Kaletach, Jarosława Myśliwskiego Redaktora Naczelnego Tygodnika Gwarek i Grzegorza Śliwińskiego przedstawiciela Strzelnicy City Sport 24 w Tarnowskich Górach. Podziękował za pomoc w organizacji zawodów: kołu PZW Kalety przekazując pamiątkowa statuetkę Jerzemu Pakule Komendantowi SSR Kalety, który zajął się profesjonalnie organizacją całej imprezy, Burmistrzowi Kalet, Zarządowi Okręgu PZW w Częstochowie, Tygodnikowi Regionalnemu 7DNI oraz Strzelnicy City Sport 24. Następnie przekazał głos Prezesowi Okręgu PZW w Częstochowie, który podziękował: wszystkim obecnym za trud, jaki wkładają w ochronę akwenów Okręgu Częstochowa, policjantom z Powiatu Tarnogórskiego za pomoc jaka udzielają Straży Rybackiej oraz Burmistrzowi Kalet za wybitne działania na rzecz PZW. Pan Burmistrz Klaudiusz Kandzia i Komenda Powiatowa Policji w Tarnowskich Górach reprezentowana przez Komendanta Krzysztofa Hajdę o trzymali otrzymali z rąk Prezesa Medale Zasłużony dla Polskiego Związku Wędkarskiego przyznane przez Zarząd Główny PZW w Warszawie. Pamiątkowy puchar z podziękowaniami dla komisariatu w Kaletach wręczono Komendantowi Tomaszowi Olczykowi. Odznaczono również „Brązową Odznaką PZW” Gerarda Galusa strażnika grupy terenowej SSR Kalety i „Medalem za Zasługi w Rozwoju Wędkarstwa Okręgu PZW Częstochowa” Sławomira Okraskę strażnika grupy terenowej SSR Szczupak Zawiercie. Po wręczeniu odznaczeń głos zabrał Burmistrz dziękując wszystkim za odwiedzenie ich „Leśnego Zakątka”, podziękował miejscowemu kołu PZW za pracę, jaką wykonują na rzecz przyrody przynosząc splendor miastu Kalety. Po przemówieniu uhonorowano najlepszych uczestników zawodów wędkarskich. Komendant SSR wraz z zaproszonymi gośćmi wręczyli: puchary, dyplomy oraz upominki (które będą pomocne podczas wykonywania obowiązków strażnika). Dodatkowo przedstawiciel Strzelnicy City Sport 24 zaprosił na strzelnicę trzy najlepsze drużyny, które będą mogły zapoznać się praktycznie z działaniem różnej broni palnej pod okiem instruktora. Ogłosił również, że wszyscy strażnicy SSR po okazaniu legitymacji służbowej otrzymają na strzelnicy 10% zniżkę. Na koniec Robert Amborski Komendant SSR Okręgu PZW Częstochowa podziękował wszystkim za przybycie i zaprosił na przepyszną golonkę w kapuście, którą podawały uczestnikom przemiłe panie z restauracja „CASYNO” w Kaletach.

Najlepsze sześć drużyn (wszystkie wyniki załącznikach):

1. Państwowa Straż Rybacka (Jacek Paszkiewicz i Zygmunt Kaleta) – 3430 PT

2. ZT NSZZ Policjantów KMP w Częstochowie (Michał Śnioszek i Robert Olczyk) – 2870 PT

3. Gr. Ter. SSR Konopiska (Robert Stachurski i Janusz Dyl) – 2485 PT

4. Gr. Ter. SSR Kalety (Jerzy Pakuła i Seweryn Cichoń) – 2240 PT