POSIEDZENIE ZARZĄDU OKRĘGU PZW CZĘSTOCHOWA

Aktualności | 2019-05-22 | Publikujący: Okręg PZW w Częstochowie

W dniu 14 maja odbyło się posiedzenie Zarządu Okręgu PZW Częstochowa, które poprzedziło spotkanie Prezydium ZO. W obradach, które prowadził Prezes Zarządu Okręgu Eugeniusz Bugaj uczestniczyli: Przewodniczący Okręgowej Komisji Rewizyjnej Daniel Czerwonka i Dyrektor Biura Artur Wachecki. Podczas obrad Przewodniczący Komisji Odznak Antoni Barut odczytał protokół z wnioskami o przyznanie osobom i instytucjom, odznak lub medali PZW w 2019 roku (Zarząd Okręgu przyjął jednogłośnie uchwałą wszystkie wnioski). Następnie Dyrektor Biura Artur Wachecki przedstawi informację o stanie osobowym okręgu na dzień 30 kwietnia, który nie odbiega od założeń i jest o 240 członków większy niż w tym samym czasie w roku ubiegłym. W sprawach różnych Prezes zdał relację z spotkania przedstawicieli władz ZG PZW z przedstawicielami Okręgów PZW - rejonu południowo-zachodniego Polski, które odbyło się w dniach 10 - 11 maja Tarnowie Podgórnym. Na spotkaniu omawiane były między innymi: zasady zawierania porozumień międzyokręgowych, projekt nowego Regulaminu Amatorskiego Połowu Ryb oraz zagadnienia z obszaru obowiązków Okręgów PZW w zakresie polityki ochrony danych osobowych, informowania okręgów o pracach lub wydawanych zezwoleniach np. w zakresie budowy pomostów na wodach będących w zarządzaniu przez PGW Wody Polskie. Przedstawił przebieg Nadzwyczajnego Zjazdu Delegatów w Okręgu PZW we Wrocławiu, na którym wybrano kol. Andrzeja Świetacha na Prezesa Zarządu oraz uzupełniono skład władz Okręgu. Ponad to poinformowano zebranych o: cenie za wynajem domków letniskowych, w rybaczówce Poraj, które będą dostępne tylko dla wędkarzy (opłata 150 zł za domek – doba, maksymalna liczba korzystających – 6 osób), organizacji przez niektóre koła zawodów wędkarskich bez pisemnej zgody okręgu, skardze wędkarza na zasadność przepisu dotyczącego zakazu spinningowania w miesiącu maju na zbiorniku Poraj, co jest niezgodne z przepisami oraz o decyzji Kapitanatu Sportowego dotyczącego zgłaszania zawodników do „Muchowych Mistrzostw Okręgu” (koło lub klub może reprezentować tylko jedna drużyna i dowolna liczba zawodników indywidualnych). Następnie zostały zatwierdzone wcześniejsze Uchwały Prezydium ZO między innymi o: wystąpieniu z Jurajskiej Grupy Rybackiej, zamknięciu do wędkowania zbiornik Pająk w dniach 29 lipca – 17 sierpnia w związku z rozgrywanymi tam Mistrzostwami Europy Modeli Pływających, zakupie kosy spalinowej dla koła Starokrzepice, zatwierdzeniu nowych Sędziów Wędkarskich, zwróceniu się do Gminy Szczekociny o przekazanie dokumentacji budowy nowego zbiornika na terenie gminy i wstrzymaniu zarybień zbiornika Łezka w Krzepicach do czasu wyjaśnienia sprawy dzierżawy akwenu. Na tym Prezes zakończył posiedzenie i podziękował przybyłym za przybycie i poprosił o pomoc przy wodowaniu łodzi na rybaczówce, które odbędzie się 30 maja w godzinach popołudniowych.

Robert Amborski Rzecznik Prasowy Okręg PZW Częstochowa