POSIEDZENIE PREZYDIUM ZARZĄDU OKRĘGU PZW CZĘSTOCHOWA

Aktualności | 2019-04-09 | Publikujący: Okręg PZW w Częstochowie

W dniu 2 kwietnia odbyło się posiedzenie Prezydium Zarządu Okręgu PZW Częstochowa w obecności Daniela Czerwonki Przewodniczącego Okręgowej Komisji Rewizyjnej i Artura Wacheckiego Dyrektora Biura. Prowadzący obrady Eugeniusz Bugaj Prezes Zarządu Okręgu przywitał wszystkich zgromadzonych (członkowie Prezydium przybyli w komplecie) i poprosił o zatwierdzenie protokółu z poprzednich obrad, z którym wcześniej zapoznali się obecni. Następnie Dyrektor Biura przedstawił bieżące sprawy, między innymi: Uchwały od nr.12 do nr.20 Zarządu Głównego PZW, projekt nowego Regulaminu Amatorskiego Połowu Ryb, zmiany w Regulaminie Działania Koła Wędkarskiego, poinformował o wygaśnięciu Pozwolenia Wodno - Prawnego na zbiornik Łezka w Krzepicach i odmową Wód Polskich na jego przedłużenie (wymagane jest wykonanie nowego Pozwolenia). W związku z tym istnieje możliwość nie podpisania umowy dzierżawy na ten zbiornik. Prezydium zdecydowało, że do czasu wyjaśnienia sprawy wstrzymane zostaną wiosenne zarybienia tego zbiornika. Następnie Prezes przedstawił korzyści i straty Okręgu związane z przynależnością do Jurajskiej Grupy Rybackiej. Po przeanalizowaniu wszystkich za i przeciw Prezydium postanowiło o wystąpieniu z grupy. Podsumowano Zebrania Sprawozdawcze w Kołach i odczytano uchwały i wnioski, jakie wpłynęły do Okręgu (wszystkie zostały przekazane do odpowiednich Komisji). W sprawach różnych: przedstawiono listę nowych Sędziów Wędkarskich, omówiono przebieg spotkania z dziećmi, które pod nazwą „KLUB MŁODEGO WĘDKARZA” zorganizowała w Galerii Jurajskiej Komisja Młodzieżowa, odczytano podziękowanie, jakie otrzymał Okręg od ZG za zorganizowanie w 2018 roku Olimpiady dla dzieci, ustalono sędziów, którzy będą obsługiwali „Spławikowy Puchar Prezesa” i ustalono liczbę nagród ( 3 puchary i 4 nagrody). Prezydium podjęło decyzję o pomocy w organizacji Marszobiegu Policji, który cyklicznie organizuje zaprzyjaźniony z naszym Okręgiem Samodzielny Pododdział Prewencji Policji W Częstochowie. Postanowiono zamknąć do wędkowania zbiornik Pająk w dniach 29 lipca – 17 sierpnia w związku z rozgrywanymi tam Mistrzostwami Europy Modeli Pływających. Uchwalono zakup kosy spalinowej dla Koła Starokrzepice w związku z przejęciem przez nich pod opiekę zbiorników Borki i Kucoby. Prezes poinformował o: uchwale ZG przekazującej nam na własność zbiornik Zaciszańska, wyznaczeniu go do obsługi Zjazdu Nadzwyczajnego Okręgu PZW w Wrocławiu oraz o zaproszeniu go na otwarcie nowej siedziby Okręgu PZW w Białymstoku. Na koniec Prezes podziękował wszystkim za przybycie i zaprosił zainteresowanych na VII Pielgrzymkę Wędkarzy na Jasną Górę, która odbędzie się 27 kwietnia. Na tym posiedzenie zakończono.

Robert Amborski - Rzecznik Prasowy Okręg PZW Częstochowa