Składki 2019 wyjaśnienie

Aktualności | 2019-01-18 | Publikujący: Okręg PZW w Częstochowie

Z uwagi na liczne zapytania wędkarzy dotyczące struktury składek Okręgowych na 2019r wyjaśniamy:

-tzw. składka pełna w wysokości 341 zł jest to składka obejmująca wszystkie wody

ogólnodostępne i metody (bez ulg) w tym metodę trollingową. \

Nazwa (składka pełna) została nadana na wniosek Zarządu Głównego PZW i wynika z wniosku UOKiK w tej sprawie.

Składka na wszystkie wody nizinne okręgu, którą wykupuje większość wędkarzy nie uległa zmianie od 2018 r i wynosi dalej 131 zł.

Ta składka umożliwia wędkowanie na wszystkich wodach nizinnych okręgu wszystkimi metodami (metody: gruntowa, spławikowa, muchowa, feder ,spinning), zarówno z brzegu jak i z łodzi. Nie dotyczy tylko trollingu, który z uwagi na znaczną presję na nasze wody, jest metodą wzbudzającą liczne kontrowersje.

Wprowadzono dopłatę w wysokości 10 zł do wód tzw Górskich (wody Krainy Pstrąga i Lipienia). Składka na wszystkie wody ogólnodostępne (nizinne i tzw Górskie) na wszystkie metody zarówno z brzegu jak i z łodzi (za wyj. trollingu,) wynosi bez ulg 141 zł.

W 2019r zachowano ulgi dla członków uczestników, młodzieży uczącej oraz osób powyżej 65 roku życia dla mężczyzn oraz 60 lat dla kobiet ( pod warunkiem posiadania stażu wędkarskiego 10 lat).

Konieczność zróżnicowania wysokości składek wynika z postanowień Urzędu Ochrony Konkurencji i Konsumentów.

Pełan tabela opłat dostępna pod tutaj