SPOTKANIE ZARZĄDU OKRĘGU PZW CZĘSTOCHOWA Z PREZESAMI WSZYSTKICH KÓŁ I KLUBÓW

Aktualności | 2018-12-13 | Publikujący: Okręg PZW w Częstochowie

W niedzielę 9 grudnia odbyło się posiedzenie Zarządu Okręgu wraz z Prezesami wszystkich Kół i Klubów. Eugeniusz Bugaj Prezes ZO PZW Częstochowa po przywitaniu wszystkich zgromadzonych poprosił o uczczenie minutą ciszy zmarłych w 2018 roku kolegów wędkarzy. Następnie wraz z Wiceprezesem Piotrem Maroniem wręczył zasłużonym prezesom odznaki PZW. Złote Odznaki PZW otrzymali: Andrzej Biernacki - Koło Starówka, Leszek Jagusiak - Koło Konopiska, Marek Falana - Koło Wodnik, Bogdan Filak - Koło Pajęczno i Jerzy Piłat - Koło Pstrąg Przyłubsko. Srebrną Odznakę PZW otrzymał Mirosław Osadnik z Koła Lisów. Uhonorowano również Dyplomem Uznania za Zasługi dla PZW i upominkiem w postaci profesjonalnego kołowrotka Jakuba Wojtyska z Koła Mykanów. Ten młody wędkarz reprezentujący nasz okręg w dyscyplinie spinningowej, otrzymał to wyróżnienie za wybitne osiągnięcia sportowe. Wręczono również puchar i medale dla drużyny Koła Pajęczno za zajęcie 1 miejsca w dyscyplinie spławikowej. Następnie obradujący wysłuchali sprawozdań wszystkich komisji działających przy Zarządzie Okręgu. Zapoznali się również z: opłatami za wędkowanie, które będą obowiązywały w 2019 roku, nowymi uchwałami podjętymi przez Zarząd Okręgu, porozumieniami zawartymi z innymi okręgami oraz z harmonogramem zawodów, jakie zostaną przeprowadzone przez Kapitanat Sportowy w 2019 roku. Poinformowano również o zakupie specjalistycznego samochodu do przewozu ryb oraz o wybudowaniu dwóch domków letniskowych w rybaczówce nad zbiornikiem Poraj. Po za tym Zarząd Okręgu przegłosował kilka uchwał, między innymi o powołaniu do ZO PZW Częstochowa Andrzeja Michalaka z Koła Wykromet, o przedłużeniu umowy z dotychczasowym ubezpieczycielem czy o terminie zebrań sprawozdawczych w kołach które mają się odbywać od 10 grudnia do 3 marca. Na koniec Prezes Okręgu życzył wszystkim zgromadzonym zdrowych i wesołych Świat Bożego Narodzenia oraz pomyślności w 2019 roku.

Robert Amborski Rzecznik Prasowy Okręg PZW Częstochowa