POSIEDZENIE ZO PZW W CZĘSTOCHOWIE

Aktualności | 2018-11-09 | Publikujący: Okręg PZW w Częstochowie

W dniu 06.11.2019. odbyło się posiedzenie Zarządu Okręgu PZW Częstochowa które poprzedziło spotkanie Prezydium ZO. W obradach, które prowadził Prezes Zarządu Okręgu Eugeniusz Bugaj uczestniczyło: 23 Członków ZO (jeden nieobecny), Przewodniczący Okręgowej Komisji Rewizyjnej Daniel Czerwonka, Przewodniczący Sądu Okręgowego Jacek Smoląg oraz Dyrektor Biura Artur Wachecki. Na samym początku uczczono minutą ciszy śmierć Włodzimierza Mielczarka Prezesa Koła Poraj i wieloletniego Członka Zarządu Okręgu. Dyrektor Biura odczytał nadesłaną przez ZG PZW opinię Radcy Prawnego dotyczącą statusu Okręgu PZW w strukturach Polskiego Związku Wędkarskiego (osobowość prawna) oraz najnowsze Uchwały ZG. Następnie zostały omówione szczegółowo zmiany, jakie zostaną wprowadzone w Zezwoleniu na amatorski połów ryb, które będzie obowiązywało w 2019 roku. Komisja Ekonomiczna przedstawiła projekt składki członkowskiej na ochronę i zagospodarowanie wód na 2019 rok, uwzględniający Uchwałę nr 75/X/2018 ZG PZW z dnia 22.10.2018, która zawiera zalecenia Głównego Urzędu Ochrony Konkurencji i Konsumentów. Przedstawiła również propozycję zwiększenia do 45% procent odpisu dla kół ze składki członkowskiej PZW. Omówione zostały wytyczne do preliminarza z preliminowanym stanem osobowym okręgu na koniec 2019 roku. Proponowane: zmiany w Zezwoleniu, opłaty, odpis dla kół oraz wytyczne do preliminarza zostały przyjęta uchwałami. Zarząd Okręgu po za tym: zatwierdził przygotowany przez Komisję Odznak nowy regulamin przyznawania „Medalu za Zasługi w Rozwoju Wędkarstwa w Okręgu Częstochowa”, powołał 9 nowych Sędziów Wędkarskich Klasy Podstawowej oraz przychylił się do propozycji zawarcia porozumienia o honorowaniu składek okręgowych miedzy Okręgiem PZW Katowice a Okręgiem PZW Częstochowa w 2019 roku na zasadzie wniesieniu składki Porozumienia w wysokości 100 zł. Na koniec Prezes podziękował za przybycie wszystkim uczestnikom posiedzenia i zaprosił na grudniowe spotkanie z prezesami kół.

Wszystkie uchwał znajdują się w zakładkach.

Robert Amborski – Rzecznik Prasowy Okręg Częstochowa