POSIEDZENIE PREZYDIUM ZO PZW W CZĘSTOCHOWIE

Aktualności | 2018-10-08 | Publikujący: Okręg PZW w Częstochowie

W dniu 02.10.2018 roku odbyło się posiedzenie Prezydium Zarządu Okręgu PZW Częstochowa. W obradach, które prowadził Eugeniusz Bugaj Prezes Zarządu Okręgu oprócz niego uczestniczyło: 8 Członków Prezydium (jeden nieobecny), Daniel Czerwonka Przewodniczący Okręgowej Komisji Rewizyjnej oraz Artur Wachecki Dyrektor Biura. Na samym początku uczczono minutą ciszy śmierć Włodzimierza Mielczarka Prezesa Koła Poraj i wieloletniego Członka Zarządu Okręgu. Następnie Dyrektor Biura przedstawił bieżące sprawy, między innymi: poinformował o zakończonej kontroli dwóch Obwodów Rybackich (Liswarty i Poraja), którą prowadził Urząd Marszałkowski w Katowicach (kontrola sprawdzająca prowadzoną przez Okręg gospodarkę rybacką na wymienionych obwodach nie wykazała żadnych uchybień), przedstawił pismo Jurajskiego Salmoklubu z prośbą o zgodę na organizowanie 6-7 kwietnia 2019 roku Pucharu Warty w dyscyplinie muchowej i spinningowej (Prezydium przychyliło się do tej prośby) i przekazał wszystkim zgromadzonym przygotowany przez biuro projekt Zezwolenia na Amatorski Połów Ryb, jaki będzie obowiązywał w naszym Okręgu w 2019 roku. Na najbliższym posiedzeniu Komisji Ochrony i Zagospodarowania Wód zostaną wprowadzone poprawki by podczas listopadowych obrad Zarządu Okręgu został on zatwierdzony. Potem głos zabrał Prezes omawiając wrześniowe posiedzenie Zarządu Głównego. Prezes przedstawił nowe Uchwały ZG miedzy innymi: o uchwaleniu wysokość Składki Członkowskiej wraz z ulgami na 2019 r, o uchwalenia Regulaminu organizacyjnego Koła Polskiego Związku Wędkarskiego, o uchwaleniu Regulaminu nadawania odznak honorowych i okolicznościowych PZW, w sprawie zmiany na stanowisku dyrektora biura Zarządu Głównego PZW, na którym to zastąpił Panią Elżbietę Pałczyńską-Polit Pan Marcin Mizieliński. Prezes odczytał również pismo Zarządu Główny Polskiego Związku Wędkarskiego, w którym ten zwraca się do swoich członków i sympatyków z apelem o aktywny udział w wyborach samorządowych, które odbędą się w dniu 21 października 2018 roku. W sprawach różnych Edward Kłosowski omówił spotkanie Zarządu Gminy Kroczyce dotyczące akwenów znajdujących się na terenie Gminy. Na koniec Prezes podziękował wszystkim za przybycie i zaprosił na kolejne listopadowe posiedzenie.

Robert Amborski - Rzecznik Prasowy Okręg Częstochowa