VIII ZAWODY RODZINNE

Aktualności | 2018-09-17 | Publikujący: Okręg PZW w Częstochowie

W niedzielę 2 września po raz ósmy Komisja Młodzieżowa działająca przy Okręgu Polskiego Związku Wędkarskiego w Częstochowie zorganizowała „Wędkarskie Zawody Rodzinne”, nad którymi patronat honorowy obieli: Piotr Juszczyk Wójt Gminy Kłomnice i Andrzej Wilk Sołtys Zawady, natomiast pieczę medialną tradycyjnie nad całą imprezą sprawował Tygodnik Regionalny 7DNI. W tym roku rywalizacja odbyła się na łowisku specjalnym koła PZW „Warta - Zawada”, które było współorganizatorem całych zawodów. Do rywalizacji pod okiem Pawła Kleca Sędziego Głównego zawodów przystąpiło 13 dwuosobowych drużyn. Zawody rozgrywane były, jak co roku: jeden ze startujących nie mógł mieć więcej niż 14 lat a drugi zawodnik musiał posiadać uprawnienia do wędkowania oraz obaj musieli być ze sobą spokrewnieni. Przed zawodami, podczas losowania stanowisk każdy z młodych uczestników otrzymał wędkę i wraz z zestawem (spora grupa już wykorzystała ten sprzęt do łowienia w tych zawodach). Bardzo silny wschodni wiatr spowodował, że łowiono przede wszystkim malutkie jazgarze, pojedyncze płotki, okonie, leszcze i bolenie. Po trzech godzinach zmagań zważono i policzono ryby. Gdy Komisja Sędziowska podliczała wyniki uczestnicy udali się na kiełbaskę i kaszankę z grilla. Gdy wszyscy już zaspokoili apetyt można było ogłosić wyniki. Bezkonkurencyjna okazała się drużyna w składzie: Olivier i Bogumił Pacuda która zwyciężyła w całych zawodach i dodatkowo zgarnęła puchar za największą rybę (leszcz 690gr). Natomiast ekipa Iwona i Patryk Dederko łowiąc w sumie 32 ryby otrzymała puchar za złowienie największej ilości ryb w sztukach, który ufundowała i wręczyła pani Monika Derda Przewodnicząca Rady Sołeckiej Zawady. Wraz z panią Moniką laury i upominki (te ostatnie otrzymały wszystkie drużyny) wręczali: Piotr Juszczyk Wójt Gminy Kłomnice, Adam Śliwakowski Zastępca Wójta, Andrzej Wilk Sołtys Zawady, Kazimierz Wilkoszewski Wiceprezes OSP Kłomnice, Rafał Jędrysiak Wiceprezes Okręgu do spraw Młodzieży oraz Grzegorz Wolski Prezes Koła „Warta - Zawada”. Komisji do spraw Młodzieży bardzo dziękuję: Władzom Gminy Kłomnice i Sołectwa Zawada oraz koleżankom i kolegom z Koła PZW „Warta - Zawada” za: udostępnienie i przygotowanie akwenu do zawodów oraz wielką pomoc w przeprowadzeniu całej imprezy.

Wyniki:

1. PACUDA OLIVIER i PACUDA BOGUMIŁ 1130 PT