INFORMACJA NA TEMAT ZASAD WĘDKOWANIA PODCZAS ZAWODÓW FEEDEROWYCH

Aktualności | 2018-06-11 | Publikujący: Okręg PZW w Częstochowie

Okręg PZW Częstochowa otrzymał pismo od jednego z sędziów wędkarskich z zapytaniem o zasady wędkowania podczas zawodów feederowych. Poniżej w załącznikach treść pisma oraz odpowiedź Zarządu Głównego.

Link do: Zasad Organizacji Sportu Wędkarskiego które zostały zatwierdzone na posiedzeniu Zarządu Głównego PZW w dniu 24 lutego 2018 roku.

Zasady organizacji sportu wędkarskiego

Komentarze (2)

• piotrszlezak123 Data dodania: 1 rok temu Oceń: 4 + / -

Sławku, bardzo ciekawy problem... na pewno nikt nie zwrócił uwagi, że "czepiasz się"... to normalne zadawać pytania i chyba nikt nic złego w tym nie widzi.
    Dla mnie pkt. 5.7 absolutnie nie przekazuje ile musi być zawodników w sektorze, nawet jeśli chodzi o "drużynówkę". Ja rozumiem to, że jeśli na zawodach drużynowych w sektorze jest więcej niż 25 zawodników to sektor musi posiadać podsektory. Inaczej nie musi. A ilu będzie zawodników w sektorze czy w pierwszej czy w drugiej opcji zawodów nie ma absolutnie żadnego znaczenia (wg pkt. 5.7 jeśli jest on jedynym regulującym liczbę zawodników ).
    Ciekawa jest natomiast odpowiedź z ZG. Wobec niej rodzi się pytanie do ZO Częstochowa: na jakiej podstawie rozgrywane są ww zawody w naszym okręgu? Na podstawie ustaleń OKS zatwierdzonych przez ZO, jeśli tak to kiedy i gdzie, i gdzie dostępny jest ten regulamin? Czy też wg ZOSW zatwierdzonego uchwałą Nr 11/II/2018?
    Myślę, że taka odpowiedź z okręgu wyczerpie ten temat i wszyscy będziemy wiedzieć wg jakiego regulaminu rozgrywane są te jakże popularne i ciekawe zawody. Pozdrawiam, Piotrek.

• slawciob Data dodania: 1 rok temu Oceń: 8 + / -

Bardzo dziękuję ZO za pomoc w próbie wyjaśnienia regulaminu dotyczącego organizowania zawodów feederowych. Informuję, że potrafię czytać ze zrozumieniem i nie "czepiam" się z byle powodu. Do wyjaśnienia sprawy zaangażowało się kilka osób ale kwestia mojego ( i nie tylko mojego) pytania dalej jest okryta tajemnica. Regulamin feeder:
    Z pkt 5.7. wynika że, podczas klasyfikacji drużynowej obowiązuje 25 zawodników w sektorze. Z tego pkt. nie wynika jasno czy w klasyfikacji indywidualnej obowiązują 25-cio osobowe sektory.

5.7. W zawodach rozgrywanych w klasyfikacji DRUŻYNOWEJ liczba sektorów musi być równa liczbie zawodników drużyny a każdy sektor musi być podzielony na dwa podsektory. Podsektory nie dotyczą zawodów do 25 zawodników w sektorze. W danej turze zawodów, w każdym sektorze startuje tylko jeden zawodnik drużyny.
    Ja tu nie widzę NIC NA TEMAT LICZBY ZAWODNIKÓW W SEKTORZE W KLASYFIKACJI INDYWIDUALNEJ.
    Może Mnie ktoś oświeci?