POSIEDZENIE PREZYDIUM ZO PZW W CZĘSTOCHOWIE

Aktualności | 2018-06-08 | Publikujący: Okręg PZW w Częstochowie

W dniu 05.06.2018 r. odbyło się w pełnym składzie, ostatnie przed przerwą wakacyjną posiedzenie Prezydium ZO PZW w Częstochowie. Obrady prowadził Eugeniusz Bugaj Prezes ZO PZW Częstochowa, w których uczestniczył Daniel Czerwonka Przewodniczący OKR. Podczas posiedzenia zostały omówione Uchwały ZG PZW podjęte 26.05.2018 r. w Bolesławcu nad Prosną podczas posiedzenia Zarządu Głównego Polskiego Związku Wędkarskiego. Miedzy innymi były to Uchwały w sprawie: powołania na stanowisko Dyrektora Biura ZG PZW pani Elżbiety Pałczyńskiej-Polit, uchylenia Uchwały, dotyczącej wykładni Ordynacji Wyborczej do Władz i Organów PZW, przyjęcia sprawozdania finansowego Polskiego Związku Wędkarskiego i sprawozdań jednostkowych wchodzących w skład sprawozdania łącznego za 2017 r., oraz uchwały w sprawie przyjęcia zbiorczego sprawozdania finansowego PZW za 2017 r., zasad nadawania i użytkowania Sztandaru PZW (wprowadzony zapis umożliwia w uzasadnionych przypadkach nadawanie sztandaru Kołom PZW z pominięciem 10 letniego stażu działalności Koła PZW) i nadania odznak honorowych i okolicznościowych PZW przyznawanych zgodnie z przysługującym podziałem krajowym (zatwierdzone zostały m/in. wnioski o odznaczenia dla członków Okręgu Częstochowa). Zgromadzeni dowiedzieli się również, że części terenu rybaczówki nad zbiornikiem w Poraju została wyłączona z produkcji leśnej i że wpłynęły 3 oferty na domki, które mają stanąć w tym miejscu. Odczytano prośbę wędkarzy o zniesienie na zbiorniku Koniecpol zakazu wywożenia przynęt i zanęt modelami zdalnie sterowanymi. Prezydium postanowiło zasięgnąć opinii członków Zarządu Koła Koniecpol opiekuna tego akwenu. Rafał Jędrysiak Wiceprezes ZO zdał relację z Mini Olimpiady Młodzieży w Sportach Wędkarskich strefy południowo – zachodniej PZW, która odbyła się w Kaletach. Piotr Maroń Wiceprezes ZO zdał relację z prowadzonych przez siebie, jako Sędzia Główny „Spławikowych Mistrzostw Okręgu”, które odbyły się w Strzelcach Wielkich. Artur Wachecki Dyrektor Biura przedstawił wiosenne zarybienia wód otwartych, które są na zakończeniu i przebiegają zgodnie z planem. Poinformował również o zwodowaniu łodzi na rybaczówce (ze względu na bardzo niski stan wody na zbiorniku Poraj zwodowano tylko łodzie płaskodenne).Prezydium przychyliło się do prośby członków PZW o reaktywowania Koła MPK. Podjęło również decyzję o wprowadzeniu dodatkowych przepisów na nowym łowisku znajdującym się na terenie GOSIR Koszęcin ( karp – 1szt., szczupak – 1szt., leszcz – 4 szt., zakaz wędkowania z środków pływających i z wyspy, zakaz wędkowania na dawnym kąpielisku, zakaz wędkowania od zmierzchu do świtu). Na koniec Prezes ZO podziękował wszystkim zgromadzonym za przybycie i życzył im udanego wypoczynku podczas przerwy wakacyjnej.

Robert Amborski Rzecznik Prasowy Okręg Częstochowa