MINI OLIMPIADA MŁODZIEŻY W SPORTACH WĘDKARSKICH STREFY POŁUDNIOWO – ZACHODNIEJ POD PATRONATEM HONOROWYM BURMISTRZA MIASTA KALETY

Aktualności | 2018-06-08 | Publikujący: Okręg PZW w Częstochowie

W dniach 26 – 27 maja do Kalet zawitali młodzi miłośnicy wędkarstwa z Okręgów PZW: Bielsko Biała, Częstochowa, Jelenia Góra, Katowice, Kraków, Opole, Sieradz, Wałbrzych i Wrocław. Spotkali się oni by rywalizować w Mini Olimpiadzie Młodzieży w Sportach Wędkarskich. Pomysłodawcami tych zawodów byli członkowie Rady ds. Młodzieży przy Okręgu PZW Częstochowa – Rafał Jędrysiak i Jerzy Pakuła. Uroczystego otwarcia Olimpiady dokonali Klaudiusz Kandzia Burmistrz Miasta Kalety, Roman Łysiak Koordynator strefy Południowo Zachodniej PZW oraz Rafał Jędrysiak Wiceprezes Zarządu Okręgu PZW w Częstochowie. Zawodnicy zmierzyli się w trzech konkurencjach: rzut piłeczką tenisową do tarczy Arenberga, wypełnienie testów z wiedzy ekologiczno – wędkarskiej oraz spławikowe zawody wędkarskie. Uczestnicy wraz z opiekunami i trenerami mieli zapewnione też dodatkowe atrakcje, między innymi zwiedzanie Ichtioparku gdzie doskonałym przewodnikiem okazał się Robert Kuder Prezes Koła PZW Kalety czy pokaz wędkarstwa rzutowego przeprowadzony przez instruktora Andrzeja Tomanka (Sędzia Główny całej Olimpiady) z Okręgu PZW Katowice. W niedzielę po zakończeniu zmagań uhonorowano zwycięzców. Dokonał tego Klaudiusz Kandzia Burmistrz Miasta Kalety wraz z Alojzym Rupikiem Radnym Miasta Kalety oraz przedstawiciele PZW. Najlepsza okazała się ekipa z Okręgu PZW Sieradz zwyciężając we wszystkich kategoriach wiekowych. Tuż za nimi uplasowały się drużyny z Okręgu PZW Wrocław i Bielsko Biała. Na zakończenie Olimpiady Roman Łysiak Koordynator strefy Południowo Zachodniej PZW podziękował wszystkim uczestnikom za sportową rywalizację. Rada ds. Młodzieży przy Okręgu PZW Częstochowa bardzo dziękuje za pomoc w zorganizowaniu Olimpiady: Burmistrzowi Klaudiuszowi Kandzi, kolegom z Okręgu PZW Katowice Romanowi Łysiakowi i Andrzejowi Tomance, Edwardowi Klimasowi Sędziemu Głównemu zawodów wędkarskich z Koła PZW Koszęcin oraz Robertowi Kudrowi, Jerzemu Pakule, Gerardowi Golusowi, Adamowi Stępniowi i Andrzejowi Zającowi członkom Koła PZW Kalety.

Autorzy zdjęć: Rafał Jędrysiak i Damian Gabryś

Wszystkie wyniki olimpiady w załącznikach.

Robert Amborski Rzecznik Prasowy Okręg Częstochowa