WĘDKARZE Z WIZYTĄ U DZIECI I MŁODZIEŻY W KALETACH

Aktualności | 2018-04-25 | Publikujący: Okręg PZW w Częstochowie

Przedstawiciele Komisji ds. Młodzieży Okręgu PZW w Częstochowie wraz z członkami koła PZW Kalety odwiedzili uczniów Szkoły Podstawowej im. Adama Mickiewicza mieszczącej się przy ul. 1 Maja 6 w Kaletach. Wiceprezes Okręgu Rafał Jędrysiak, sekretarz Komisji Młodzieżowej (a zarazem wiceprezes koła PZW w Kaletach) Jerzy Pakuła, członek komisji Grzegorz Śliwiński, prezes koła Robert Kuder i sekretarz koła Jacek Lubos, przeprowadzili prelekcję ekologiczno-wędkarską, której głównym celem było przedstawienie licznie zgromadzonym dzieciom i młodzieży uroków płynących z uprawiania szczególnego hobby, jakim jest wędkarstwo. Prelegenci mogli się dowiedzieć: na jakich zasadach działa PZW, jakie istnieją metody wędkowania, jakie występują i jak żyją ryby w Polsce oraz jak zachowywać się nad wodą. Młodzież mogła obejrzeć sprzęt wędkarski do każdej metody, z czego największym zainteresowaniem cieszył się ten do spławikowego wędkarstwa wyczynowego. Wszyscy zgromadzeni otrzymali pamiątkowe smycze Okręgu Częstochowa. Za organizację prelekcji i ciepłe przyjęcie przez grono pedagogiczne jak i uczestników należą się wielkie podziękowania od Okręgu PZW w Częstochowie i Koła Kalety Pani Dyrektor Dorocie Mańczak.

Podziękowania za udostępnienie zdjęć dla Jacka Lubosa.

Robert Amborski – Rzecznik Prasowy Okręg Częstochowa