Tweety na temat @pzworgpl

Logowanie

0

Aktualności

Dodaj komentarz

Informacja
Tylko zalogowani użytkownicy mogą dodawać komentarze.

Komentarze

Komentarze (14)

 • birlenbach Data dodania: 4 lata temu Oceń: 0 + / -

  C 11- zb. Poraj - 496 ha. gm. Poraj
  - zakaz połowu na: spinning, żywą, martwą rybkę i ich części
  w okresie od 01.01 do 31.05. Zakaz obowiązuje od tamy czołowej
  do mostu w m. Oczko.
  I teraz nasuwa się pytanie jak zakaz obowiązuje od tamy czołowej do mostu w m. Oczko to na pozostałej części zbiornika poraj można 1 mają spiningować czy nie ?

 • koleknos Data dodania: 4 lata temu Oceń: 0 + / -

  Panowie mam pytanie w sprawie c 10 rz warta i c 11 zb poraj.Rzeka warta ma granice od żródeł do mostu w m. Poraj a zb. Poraj od tamy czołowej do mostu w m.Oczko.Z tego co wiem to Oczko znajduje sie kolo nadwarcia a tam plynie warta.To dlaczego zbiornik siega az tam. Dlatego zastanawiam sie jaki numer mam wpisac jezeli bede chcial lowic na odcinku pomiedzy oczkiem a zbiornikiem czy c10 czy c11 bo nie kapuje czy to poraj czy warta?

 • Dawid Data dodania: 4 lata temu Oceń: 1 + / -

  Ja zacząłem wędkować kilka sezonów temu jestem na początku tej przygody - zacząłem bo podczas wędkowania zwyczajnie wypoczywam, ale to co się dzieje nad naszymi wodami to jest po prostu skandal. To że ani razu od kiedy opłacam składki nie miałem kontroli to jedno - ok może tak rzadko wędkuję... ale jak wypuszczam do wody karpia, lina czy cokolwiek innego to jak widzę spojrzenia "kolegów" wędkarzy to czuję się jak kosmita... U nas większość ludzi idzie nad wodę po mięso i żadne zakazy nakazy tego niestety nie zmienią... Szczytem była sytuacja kiedy chodziłem ze spinningiem nad wartą i widzę gościa ciągnie co chwilę okoniki... ok 10 cm i wsyzstkie nawet nie wyczepia tylko wyrywa i do wiaderka ja go pytam na co mu takie brzdące a on żebym spier... i się nie interesował a po chwili : mielone sobie z nich robię... nie no to jest dramat panowie koledzy...

 • mario126 Data dodania: 4 lata temu Oceń: 12 + / -

  Panowie widzę że kurz opadł i dalej nic. Rzecznik zrobił to czego oczekuje od niego ZO czyli nas olał . Czy jesteśmy w stanie formalnie zaprotestować tak aby ZO musiał się w tej sprawie wypowiedzieć ?
  Może trzeba zadać pytanie czy Okręg Częstochowa jest w ogóle potrzebny ? Czy ma sens utrzymywanie małych okregów które podpisują porozumienia z np. Okręgiem Słupsk tak mocno obleganym przez wędkarzy z Okręgu Częstochowa ? Przecież cała ta działalność tego Okręgu to jakaś komedia ze scenariusz Barei . Flagowy zbiornik Okręgu w sezonie wędkarskim przypomina obóz uchodźców na granicy Francji. Rozwijane jest mięsiarstwo w najgorszym typie , mnożną się zakazy ale dla wędkarzy . Wszytko pod czujnym okiem Zarządu.

 • birlenbach Data dodania: 4 lata temu Oceń: 14 + / -

  A może Rzecznik Prasowy Okręgu wypowie się w tej kwestii co zarząd zamierza zrobić z tym problemem. Bo co się dzieje już od paru lat na zbiorniku poraj to jest jedno wielkie nie porozumienie. Bo zarząd powinien działać a nie brać pieniądze za nic. Brak pomysłu rozwiązania tego problemu to dla mnie jest jednoznaczne z tym że czas na zmiany.

 • mario126 Data dodania: 4 lata temu Oceń: 17 + / -

  Przyłączam się do pasteel , mam już dość nieudolnego zarządzania zbiornikiem Poraj przez dziadków z ZO . Ogólny syf , sterty śmieci , budy z rezerwacjami miejsca na rok, brak kontroli , brak limitów a w konsekwencji brak wędkarstwa . Jedynie co pozostaje to kontrole szeryfów z milicji wodnej wystawiających mandaty za wjazd samochodem nad zalew. Czy nikt nie widzi że nie da się już dziś wędkować z wiadrem i słoikiem robaków ?
  Paradoks "można rozbić wielomiesięczny obóz nad zalewem bez dostępu do bieżącej wody, toalet, bez opłat śmieciowych ale nie można wjechać samochodem aby dowieść sprzęt na kilku dniowa zasiadkę. Chyba trzeba wreszcie powiedzieć "dość" panom z ZO.

 • pasteel Data dodania: 4 lata temu Oceń: 12 + / -

  Zróbmy coś z tym. Udało się zmienić prezesa ZG, uda się i na szczeblu okręgowym zrobić zmiany! Przepiękna woda, a jakiś tyfus ją ciągle toczy.. Mądra gospodarka zarybieniowa, limity połowów kg połowów bez względu na złowione ryby (np. 1kg tygodniowo), kontrole 3xdziennie.
  Pieniądze na to przecież są (wystarczą limity i kontrole), tylko dziwnie się rozchodzą... Ja jestem chętny, żeby coś podziałać. Jakaś grupa wsparcia? Dziady z budami raz dwa się zmyją bez żadnych dodatkowych przepisów! 2 motorówki, 4 chłopa i to wszystko! Woda sama się odrodzi. Dajmy jej szansę.

 • legrand Data dodania: 4 lata temu Oceń: 8 + / -

  Dobre pytanie kolego pasteel, ale wydaje mi się że nikomu nie zależy żeby zniknęło to miasteczko właścicieli sklepów rybnych.

 • pasteel Data dodania: 4 lata temu Oceń: 7 + / -

  Dzień dobry.

  Mam pytanie. Co zamierzacie zrobić, aby na zbiorniku Poraj pojawiły się ryby, a zniknęły przyczepy kampingowe i tabuny "wędkarzy" ze śląska. Tylko konkrety bardzo poproszę. Zakazy i nakazy mnie nie interesują. Konkrety poproszę.

 • pasteel Data dodania: 4 lata temu Oceń: 4 + / -

  Dzień dobry.

  Mam pytanie. Co zamierzacie zrobić, aby na zbiorniku Poraj pojawiły się ryby, a zniknęły przyczepy kampingowe i tabuny "wędkarzy" ze śląska. Tylko konkrety bardzo poproszę. Zakazy i nakazy mnie nie interesują. Konkrety poproszę.

 • pasteel Data dodania: 4 lata temu Oceń: 6 + / -

  Dzień dobry.

  Mam pytanie. Co zamierzacie zrobić, aby na zbiorniku Poraj pojawiły się ryby, a zniknęły przyczepy kampingowe i tabuny "wędkarzy" ze śląska. Tylko konkrety bardzo poproszę. Zakazy i nakazy mnie nie interesują. Konkrety poproszę.

 • legrand Data dodania: 4 lata temu Oceń: 6 + / -

  Przecież napisałem 'wędkarze' w cudzysłowie.Takich jest wielu,uważają się za wędkarzy ale daleko im do tego.Pozdrawiam.

 • tadekp Data dodania: 4 lata temu Oceń: 6 + / -

  legrand-prawdziwy wędkarz nie kłusuje,chyba że masz na myśli mięsiarzy pozdrowienia

 • legrand Data dodania: 4 lata temu Oceń: 5 + / -

  Przepisy obowiązujące na wodach PZW Częstochowa w 2018 roku................... wszystkie te zakazy doprowadzają tylko do tego że 'wędkarze' zaczynają coraz więcej kłusować.

Nasze Menu

Nasze filmy

Nasze wiadomości

Ostatnio komentowane wiadomości

Nasi członkowie

Nasze zdjęcia

Nasza sonda

Ile dni w roku wędkujesz na wodach Okręgu PZW Częstochowa ?
do 10 dni
od 11 do 20
od 21 do 30
od 31 do 40
od 41 do 50
powyżej 50 dni
Głosuj wyniki

Ilość odwiedzin