VII WĘDKARSKIE ZAWODY RODZINNE

Aktualności | 2017-09-04 | Publikujący: Okręg PZW w Częstochowie

Już po raz siódmy Komisja Młodzieżowa działająca przy Okręgu Polskiego Związku Wędkarskiego w Częstochowie zorganizowała „Wędkarskie Zawody Rodzinne”, nad którymi patronat medialny objął Tygodnik Regionalny 7DNI. W tym roku współorganizatorem zawodów zostało koło PZW „Hutmar”. Dzięki temu młodzi wędkarze wraz z swoimi opiekunami zagościli na łowisku specjalnym „Kawodrza”. Mimo niesprzyjającej aury, bo praktycznie przez całą imprezę padał deszcz, do rywalizacji przystąpiło 28 drużyn. Zawody rozgrywane były, jak co roku: jeden ze startujących nie mógł mieć więcej niż 14 lat a drugi zawodnik musiał posiadać uprawnienia do wędkowania oraz obaj musieli być ze sobą spokrewnieni. Przed zawodami, podczas losowania stanowisk każdy z młodych uczestników otrzymał wędkę i dwa zestawy (spora grupa już wykorzystała ten sprzęt do łowienia w tych zawodach). Łowiono przede wszystkim: płotki, okonie i jazgarze. Najcięższą rybą zawodów okazał się okoń ważący 330g za złowienie, którego Jakub Pakuła otrzymał puchar ufundowany przez koło „Hutmar”. Po zakończeniu zawodów i zważeniu ryb zawodnicy i osoby towarzyszące mogli uraczyć się kiełbaskami z ogniska. W tym czasie Komisja Sędziowska pod kierownictwem Michała Zadylaka sprawnie podliczyła wyniki. Gdy już wszyscy zaspokoili głód ogłoszono listę zwycięzców. Puchary i dyplomy najlepszym drużynom wręczyli: Rafał Jędrysiak Wiceprezes Okręgu do spraw Młodzieży oraz Ireneusz Pawlak przedstawiciel koła „Hutmar”. Wszyscy uczestnicy otrzymali pamiątkowe smycze a najmłodsi dodatkowo opaski odblaskowe. Komisji do spraw Młodzieży bardzo dziękuję: Ireneuszowi Pawlakowi oraz koleżankom i kolegom z Koła PZW „Hutmar” za: udostępnienie i przygotowanie akwenu do zawodów oraz wielką pomoc w przeprowadzeniu całej imprezy.

Najlepsze drużyny:

1. PAKUŁA JAKUB i PAKUŁA JERZY 1690 PT

2. MOROZIUK MACIEJ i MOROZIUK WŁADYSŁAW 1270 PT

3. KOKOT PAWEŁ i KOKOT TOMASZ 930 PT

4. ZELLER ALEKSANDER i ZELLER MIROSŁAW 750 PT

5. ZASKÓRSKI DAMIAN i ZASKÓRSKI DAWID 740 PT

6. PIETRZYKOWSKI ROBERT i TRACZ ANDRZEJ 640 PT

Pozostałe: wyniki w załącznikach, zdjęcia w galerii.

Robert Amborski – Rzecznik Prasowy Okręg Częstochowa