Tweety na temat @pzworgpl

Logowanie

0

Aktualności

OŚWIADCZENIE

Aktualności | 2017-08-07 | Publikujący: Okręg PZW w Częstochowie

Prezydium Zarządu Okręgu PZW w Częstochowie na posiedzeniu  w dniu 10.07 2017r zapoznało się z treścią pisma Pana Zbigniewa Sobierajskiego i zdecydowało :

- zlecić Okręgowej Komisji Rewizyjnej zbadanie wiarygodności zarzutu przedstawionego przez wiceprezesa Koła PZW Okoń

Ponadto oświadczamy iż z dokumentów jednoznacznie wynika że Pan Zbigniew Sobierajski myli się co do zarzutów zawartych w treści jego pisma oraz ich wydźwięku ponieważ: przywieziony przez producenta narybek został przekazany Kołom PZW Okręgu Częstochowa wraz z dokumentami potwierdzającymi jego pochodzenie, zdrowotności oraz ilość. Były to

1.Specyfikacja ilościowa określająca  ilość materiału zarybieniowego i sposób pakowania (ilość worków) (WZ)

2.Handlowy Dokument Identyfikacyjny (HDI) określający ilość i pochodzenie materiału zarybieniowego i środek transportu

3.Faktura zakupu.

Zarybienie prowadzone było przez przedstawicieli Kół i Klubu Spinner oraz pracowników Okręgu. Nie stwierdzono by ilość narybku w workach odbiegała od przedstawionej w dokumentacji przewozowej. W dniu 07 czerwca oprócz Okręgu PZW Częstochowa z gospodarstwa dostawcy materiał zarybieniowy odbierały dwa inne Okręgi PZW.

Poza uwagami przedstawiciela Kola PZW Okoń nie otrzymaliśmy żadnych informacji o nieprawidłowościach. Nie zgłaszały takich uwag jednostki upoważnione do kontroli: Regionalny Zarząd Gospodarki Wodnej, Komisja ds. Ochrony i zagospodarowania Wód, przedstawiciele Kół PZW odbierający materiał zarybieniowy.

 

Prezydium Zarządu Okręgu PZW Częstochowa.

Poleć znajomemu

Dodaj komentarz

Informacja
Tylko zalogowani użytkownicy mogą dodawać komentarze.

Komentarze

Komentarze (2)

 • legrand Data dodania: 5 lat temu Oceń: 1 + / -

  Papier wszystko przyjmie gorzej jest w realu.Tak było w tym roku na zarybieniu jeziora Otmuchowskiego, w workach miało być po 5000 narybku a w realu było 300-400.To samo jest w naszym okręgu , co roku wpuszcza się po 10 000-20 000 narybku ale jakoś po paru latach nie można złowić żadnej ryby.

 • haker_poland Data dodania: 5 lat temu Oceń: 10 + / -

  Witam
  Oświadczenie napisane bez żadnych konkretu... Uważam, że tylko i wyłącznie w celu zamydlenia oczu i sprawie. Dokumenty z podpunktów: 1, 2, 3 nie przedstawiają w żaden sposób, że została wykonana kontrola ilościowa. Podpieranie się tylko tym, co przedstawia nam sprzedawca nie jest w żadnym oświadczeniem i usprawiedliwieniem, a tym bardziej jasną i czytelną informacją zwrotną na zarzut, jaki został przedstawiony.
  Czy jest dokument przedstawiający wykonaną kontrolę z danego zarybienia?
  Może najwyższy czas ogłaszać oficjalnie termin zarybień? Nie urywać tego przed nami, bo uważam, że jeśli ktoś tak robi to albo jest leniwy albo ma coś do ukrycia, a płacimy za to my wędkarze i mamy pełne prawo do kontroli .
  W Opolu koledzy zrobili porządek bo byli i sami sprawdzili.