MUCHOWE MISTRZOSTWA OKRĘGU CZĘSTOCHOWA 2017

Aktualności | 2017-07-04 | Publikujący: Okręg PZW w Częstochowie

W miejscowości Tylmanowa nad Dunajcem obyły się Muchowe Mistrzostwa Okręgu PZW Częstochowa. Zarząd Okręgu po raz kolejny przychylił się do prośby Jurajskiego Salmoklubu o zorganizowanie tych zawodów. Zorganizowano je wspólnie z Okręgiem PZW Katowice. Współ organizacja dwóch okręgów zgromadziła prawie 50 uczestników (21 zawodników z Okręgu PZW Częstochowa). Terenem wędkarskich zmagań o najlepszego „muszkarza” naszego Okręgu był odcinek  rzeki OS Dunajec. Zawody otworzył Prezes PZW Okręg Częstochowa, Eugeniusza Bugaja i przekazał głos kolegom z Okręgu PZW Katowice koledze Karolowi Breske Sędziemu Głównemu i Pawłowi Zawiszy, którzy przeprowadzili odprawę techniczną. Dominującymi rybami na zawodach były pstrągi potokowe łowione głownie na nimfę i strimera oraz na niektórych stanowiskach na suchą muchę. Z powodów technicznych (gwałtowne załamanie pogody) odbyły się tylko dwie tury zawodów z trzech zaplanowanych. Zarząd PZW Okręg Częstochowa bardzo dziękuje Jurajskiemu Salmoklubowi za zorganizowanie Muchowych Mistrzostw Okręgu PZW Częstochowa 2017 oraz kolegom Karolowi Breske i Pawłowi Zawiszy z Okręgu PZW Katowice, którzy z ekipą sędziowską bardzo sprawnie czuwali nad przebiegiem zawodów.

Specjalne podziękowania dla Daniela Kasprzaka za relację z zawodów.

Wyniki zawodów:

Kategoria indywidualna:

1.     ZENON KARWALA – MYKANÓW SENIORZY

2.     DANIEL KASPRZAK – JURAJSKI SALMKOKLUB 1- STARÓWKA

3.     DAWID WITKOWSKI – KOŁO MYKANÓW

Kategoria drużynowa :

1.     JURAJSKI SALMKOKLUB 1 – STARÓWKA ( DANIEL KASPRZAK, KAMIL RADOSZ, BARTOSZ MAGNUSZEWSKI).

2.     KOŁO MYKANÓW – SENIORZY (TADEUSZ CHROSTOWSKI, JAREK PIĄTEK, ZENON KARWALA).

3.     FLY-MYKANÓW – KOŁO MYKANÓW (JACEK CHRZĄSTEK, SEBASTIAN JOP, RAFAŁ KLIMCZAK).

Pełne wyniki znajdują się w załącznikach.

Robert Amborski – Rzecznik Prasowy Okręg Częstochowa